Etiketler

 

Web Sitesi Tasarımı Yapmak

Web Sitesi Tasarımı Yapmak

Web sitesi tasarımı nedir, web sitesi tasarımı nasıl yapılır, web sitesi tasarımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Şimdi bu sorularınızın bazılarına detaylıca değinelim.  Web tasarım sektörünün köklü firmalarından olan Maksimum Web ve ekibi sizleri dilemiş olduğunuz kaliteli web siteleriyle buluşturmak maksadıyla çalışmalarını itinayla yürütüyor.

Web sitesi tasarımı bir internet sayfası için en önemli unsurdur. Web sitesi tasarımı yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mevzular vardır. Bunlardan bahsedecek olursak;

 

1.Arayüzün Rahat Olması: Sitenin çok karışık olmaması gerekir. Ziyaretçi için kullanımı rahat olmalıdır. Site içersine yerleştirelen menüler ve içerikleri site içinde rahatça gezinmemizi sağlamalıdır.

 

2.Renk Seçimi: Renk seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi renklerin çok parlak renkler olmamasıdır. Seçilen renklerin logomuzla uyumlu olması sitemizi daha çekici kılar. Arka plan olarak açık renkleri tercih etmeliyiz. Arka planda koyu renklerin olması göz yorulmalarına ve okuma problemlemlerine yol açar. Site içerisindeki yazı renkleri, arka plan renginin karşıtı bir renk olmalıdır. Arka plan rengine yakın renkler seçmek yazıların okunamamasına neden olur. Sitede kullanılacak renkler çok fazla olmamalıdır. Temel renkler seçilmeli ve site o renklere bakılırsa tasarlanmalıdır.

 

3.Logo: Yapılacak sitenin bir logou olması gerekir. Logo tasarımı, yapılacak siteye uygun olarak yapılması gerekir.. Logomuz sitenin içerisinde kolaylıkla görülecek bir yere konulmalıdır.

 

4.Tasarım: Sitemizi görseller ile daha güzel bi görünüme kavuşturabiliriz. Mevzu ile alakalı görseller seçip uygun boyutlarda uygun yerlere koyabilirsiniz. Ufak tefek animasyonlarla sitenizi süsleyeblirsiniz. Yazı fontumuzu seçerken okunabilirliğine önem vermeliyiz. Metinler, çok yer kaplayacak kadar büyük, okunmayacak kadar da küçük olmamalıdır. Uygun boyutlarda seçilmelidir. Başlıklarımızın içerik yazılarından farklı olması için kalınca, italik yada renkli yazılması tercih edilmelidir.

 

5.Site Yönetimi: Sitemizde ekleme silme yada değiştirme yapmak istediğimizde site için bir yönetim paneli yapmamız gerekmektedir. Bu yönetim paneli gizli olmalıdır. Sadece yöneticeler tarafından kullanılmalıdır. Sitemizin bir başkası tarafınca değiştirilmesi yada oynanmasını istemeyiz.