Etiketler

 

Web Sitelerinin Kullanım Amacı

Web Sitelerinin Kullanım Amacı

Minimal tasarım web sitesinin amacına doğrudan katkısı olmayan tüm unsurları kaldırmak anlamına geliyor. Web sitesi tasarımında bir tek temel işlevini vurgulayan bir araç olarak ortaya çıkıyor. Bundan dolayı minimal tasarım çalışırken bazı mevzularda dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bir internet sayfası tasarlamaya yahut düzenlemeye başlamadan önce amacını ve neden kullanıcıların ziyaret edeceğini belirlemeniz gerekiyor. Burada markanızın bilinirliğini kullanarak belirli bir amaç çerçevesinde ilerleyebilirsiniz. Minimal web sitesi tasarımı yaparken atacağınız her adım bu amaca hizmet edecek doğrultuda olmalıdır.

Örneğin web siteniz belirli bir ürünü vurgulayacak ise ziyaretçiler ürün bilgilerini ve görüntülerini kolayca bulabilmeli ve ürünü satın alabilmelidir. Ziyaretçinin web sitenizde istediği ürünü saniyelerce aramak zorunda kalması amacınıza hizmet etmez.

Minimal web siteleri diğer adıyla olta siteler ana sitenize desteklemeye yarayan ve diğer pek çok faydası olan bir çalışmadır. Kurumsal web tasarım ajansımızda neredeyse tüm müşterilerimizin projelerinde kullandığımız çok önemli yapı taşlarından birisidir.