Etiketler

 

Arama Motoru Reklamcılığı (SEM) Nedir?

Arama Motoru Reklamcılığı (SEM) Nedir?

SEM, Türkçesi “arama motoru pazarlaması” olan Search Engine Marketing kelimelerinin ilk harflerinin yanyana getirilmesi ile meydana gelmiş dijital pazarlama metriklerinden bir tanesidir. Teknik olarak “ SEM Nedir?” sorusunun cevabını ifade etmek gerekirse arama motorlarında verilen reklamlar aracılığıyla üst sıralarda görünmeyi hedefleyen bir dijital pazarlama yöntemidir. Google (Adwords), Yahoo, Yandex, Bing vb arama motorlarında yönergeler doğrultusunda hazırladığınız metin, görüntülü, vb reklamlar yardımıyla web sitelerinizin reklamlarını yapabilirsiniz.
Sem için ayıracağınız yatırıma nazaran hedef kitleniz artabilir ya da sadece istediğiniz kitleye odaklanabilir. Uygun fiyatlara ve aracısız olarak reklamını yayınlanır. Sem, sonuçlarını hemen görebileceğiniz ve meyvelerini beklemeden toplayabileceğiniz bir pazarlama stratejisidir.
İnternetten para kazanmak istiyor ve pazarlama girişimlerinizi internetten de yürütmek istiyorsanız, web siteniz için SEO ve SEM çalışmalarını mutlaka yapın. İkisi birlikte yürütüldüğünde müşteri portföyünüzün ne kadar genişlediğini ve işinizi ne kadar büyüttüğünüzü görebilirsiniz.
Arama motoru reklamcılığı veya genel tabirle Adwords Hesap Yönetimi konusunda, Google sertifikalı ekibimiz, maksimum optimizasyon için gereken tüm donanıma ve birikime haizdir

Call Now Button
× Whatsapp